Deniz Harp Akademileri Enerji Dersi CMT’de

Deniz Harp Akademileri Komutanlığından gelen 85 kişilik  kurmay subay kafilesi, Kurmay Albay Halil ÜNAL önderliğinde Ceyhan Deniz Terminali tesislerini ziyaret etti.

Eğitim ve öğretim faaliyetleri kapsamında 08 Temmuz 2008 tarihinde  terminalimize gelen kafile BIL Genel Müdürü Salih PAŞAOĞLU, Botaş Bölge Müdür Yrd. Mahmut BAHAR  ve BTC Co şirket temsilcisi N. Kemal GÜLER tarafından karşılandı.

Beraber yenilen yemek sonrası, Sağlık Emniyet ve Çevre bilgilendirmesinin ardından, BIL Genel Müdürü Salih PAŞAOĞLU, Kerkük-Yumurtalık ve BTC ham petrol boru hattını tanıtan,ülkemizin genel  enerji politikası, enerji arz güvenliğinin sağlanması için alınan ve alınması gereken tedbirler,  uluslararası enerji platformunda Türkiye’ nin konumu konularında ,  Dünya’daki nükleer enerji tesislerinin yayılımını da kapsayan bir brifing verdi. Konuşmasında, BTC hattına eklenecek Samsun-Ceyhan boru hattı projesi, Ceyhan’ da yapılacak rafineriler ve açılması planlanan tersanlerle birlikte Ceyhan’ın bir enerji merkezine dönüşeceğini ifade eden Sayın PAŞAOĞLU, akademi subaylarından gelen sorulara da açıklık getirdi.Konuşma bitiminde Akademi Komutanlığından Kurmay Albay Halil ÜNAL bey , BIL Genel müdürüne ziyaret anısına bir plaket,  Paşaoğlu da Sn. ÜNAL’a  Ceyhan Deniz Terminali ziyareti anısına bir hatıra plaketi takdim etti.

Akademi subaylarını da unutmayan BIL yönetimi, brifing çıkışında her katılımcıya günün anısına birer hatıra plaketi verdi.

Kafile, Botaş tank sahası ve BTC ölçüm istasyonunu kapsayan saha turunun ardından tesislerimizden ayrıldı.