CMT’de Fotoğraf Sergisi

BIL – AFAD (Adana Fotoğraf Amatörleri Derneği) işbirliği ile düzenlenen Temel Fotoğrafçılık Eğitimi, kursiyerlerin ürettikleri fotoğraflarla açılan sergi ile sonuçlandırıldı. AFAD eğitimcilerince gerçekleştirilen altı haftalık eğitim süreci, teorik eğitimlerin ardından gerçekleştirilen fotoğraf gezileri ile uygulamaya geçirildi. Adana ve çevresinde yapılan geziler ve kursiyerlerin çabaları, 30/07/2009 tarihinde CMT yemekhanesinde açılan fotoğraf sergisi ile meyvesini verdi.

Serginin açılışını Genel Müdürümüz Salih PAŞAOĞLU ve AFAD Başkanı Tahsin SEZER birlikte yaptılar. Sergi açılışında misafirlere hitabeden Salih PAŞAOĞLU; “ İş vaktimizin dışında, hayatımızın büyük bir kısmını da birlikte geçirdiğimiz terminalimizde, bu ve benzeri kültür – sanat etkinliklerinin gerçekleştirilmesi oldukça önemli. Bu, BIL olarak bizim ilk sanat etkinliğimiz. Öncelikle böyle bir etkinliğin gerçekleşmesinde gerek fikir ve gerekse de çaba olarak emeği geçen, başta İnsan Kaynakları Direktörümüz İzzet DÜNDAR olmak üzere tüm arkadaşlarımı kutluyorum. Ayrıca bu kursun ve serginin gerçekleşmesinde bize destek olan AFAD’a, Sayın Başkanının şahsında teşekkür ediyorum. Bu kursa katılma ve ürünlerini sergileme cesaret ve inceliğini gösteren kursiyer arkadaşlarımızı da kutluyorum. Umarım bu ve benzeri daha nice faaliyetlerle burada birlikte yaşadığımız hayatımızı renklendiririz” şeklinde konuştu.

AFAD Başkanı Sayın Tahsin SEZER de açılışta yaptığı konuşmada: “ Adanamızda teknik ve ekonomik boyutuyla gündem olan BIL ve BTC’nin, fotoğraf sanatıyla da gündeme girmesi bizim için büyük mutluluk. Bu eminim ki, buradaki yöneticilerimizin, sosyal duyarlılıklarının, sanata olan ilgi ve desteklerinin bir sonucu. Ben kendilerine bize ve size bu imkanı verdikleri için teşekkür ediyorum” dedi.

Kursiyerler; Ahmet YAZAN, Betül Cengiz DÜNDAR, Burcu TÜRE, Fatih SOYLU, Kerim SÖZEN, Mustafa KARLI, Muzaffer ÇAĞLAR, Selçuk ARIK, Sibel COŞKUN, Tuğba ERTOK,  Tuğfan CUŞKUN’un 3’er fotoğrafla katıldıkları sergi iki hafta boyunca ziyaret edildi. Ziyaretçilerin büyük ilgisini kazanan sergide ayrıca en beğenilen fotoğrafların belirlenmesi için ziyaretçilerden anket – oylama yapmaları da istendi. Anket sonucuna göre ilk beş sırada yer alan fotoğraflar sırasıyla; Kerim SÖZEN no3,  Betül Cengiz DÜNDAR no2, Sibel COŞKUN no1, Burcu TÜRE no2, Selçuk ARIK no3 oldu.