Eğitime Tam Destek: Harabeden Modern Eğitim Yuvasına

Ceyhan, Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulunun, yenileme projesine tam destek veren BIL, okulun cezaevini andıran harabe görünümden kurtularak, modern bir eğitim yuvasına dönüşmesini sağladı.

Ceyhan Yarsuvat mahallesinde bulunan Mehmet Akif Ersoy İlköğretim okulu, yıllardır içinde bulunduğu bakımsızlık ve perişan halden, BIL’in desteğiyle kurtuldu. Yenilenen okul, Ceyhan Kaymakamı Gürbüz KARAKUŞ ve Genel Müdürümüz İbrahim PALAZ tarafından eğitim ve öğretime açıldı. Ceyhan, İlköğretim Haftası açılış törenleri de okulun açılışında gerçekleştirilirken, öğrencilerin yenilenen okullarındaki sevinçleri görülmeye değerdi.

Açılış töreninde, Ceyhan’daki eğitim ve öğretime verdikleri önem ve çalışmalardan bahseden Kaymakam Karakuş, Genel Müdürümüz İbrahim PALAZ’ın şahsında tüm BIL çalışanlarına teşekkür etti ve projeyi bizzat takip ederek gerçekleşmesine sağlamasından dolayı Sayın PALAZ’a teşekkür plaketi verdi.

Açılışta, kısa bir konuşma yapan İbrahim PALAZ: “BIL olarak, iş gördüğümüz, yaşadığımız çevrenin, toplumun bir parçası olduğumuzun bilinciyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu bizim ne ilk, ne de son desteğimiz. Sosyal sorumluluk bilincimiz gereği bu tür çalışmalara imkanlarımız elverdiği ölçüde devam edeceğiz. Bizler, eğitime verdiğimiz bu destekle, umuyoruz ki, bu okullardan yetişecek olan öğrenciler, bizim yerlerimizi alsınlar ve yarın Ceyhan Deniz Terminalimizde, buralardan yetişmiş kaliteli mühendislerimiz çalışsın. Hatta, umarım buralardan yetişen genler, yarın BIL’in başına Genel Müdür olurlar. Bunu gönülden arzuluyoruz. Burada, bu pırlanta gibi çocuklarımızın gözlerindeki bu sevinci görmek, hayatta her türlü başarının üzerindedir diye düşünüyorum. Sayın Kaymakamımıza, bize böyle bir hizmeti gerçekleştirme imkanı sağladığı için teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Açılış kurdelasının kesilmesinin ardından bir sınıfa misafir olan Genel Müdürümüz ve Kaymakam Karakuş, çocuklarla yakından ilgilenirken, çocukların ilgisiyle duygusal anlar yaşadılar.