İstasyon Çalışanlarımız Acil Durumlara Hazır

BTC Türkiye kesimi işletme çalışmalarını; “her zaman gelişen ve öğrenen organizasyon yapısıyla sürekli daha iyilere taşıma”  prensipleri ile yürüten BIL, olağan şartlarda sürdürdüğü başarısını, acil durumların engellememesi amacıyla hazırlıklarına ara vermiyor.

Sürekli tatbikatlarla test edilen ve geliştirilen acil durum hazırlıklarına, istasyonlarda çalışan personelimiz için düzenlenen Acil Durum Eğitimleri ile devam edildi. 18 Ekim – 12 Kasım tarihleri arasında İzmir Büyükşehir Belediyesi Doğal Afet ve Yangın Eğitim Merkezi’nde, istasyon yöneticilerimizin de içerisinde olduğu yaklaşık 100 personelimize ikişer günlük periyotlarda verilen eğitimler, acil durumda yerine getirilmesi gereken en temel hususların hatırlatılması anlamında son derece faydalı oldu.

Acil durum ekipmanlarının tanıtıldığı, temel itfaiyecilik kurallarınınanlatıldığı, arama – kurtarma tekniklerinin üzerinde durulduğu eğitimler boyunca,merkez bünyesinde yer alan petrol tankı ve fabrika yangını simülatörlerindeki uygulamalı eğitimlerde çalışanlarımız, gerçek yangına müdahale etme imkanı buldular.

Titizlikle hazırlanan ve ciddiyetle iştirak edilen eğitim programı başarıyla sonuçlandı. Hazırlıklarımız tamam, ihtiyaç duymamak dileğiyle...