BIL İtfaiye Ekibi NFPA Standartlarında

BIL, uluslararası sertifikalarla tescillediği, dünya standartlarında işletmecilik anlayışına, itfaiye ekibinin, Amerikan yangınla mücadele standardı NFPA sertifikasını da ekledi.

BIL itfaiye takımının, dünyada yangınla mücadele alanında belirlediği standartlar konusunda en fazla kaynak gösterilen ve  en prestijli kuruluş olan NFPA (National Fire Protection Association) Ulusal Yangından Korunma Derneği standartlarında akreditasyonunu sağlamak amacıyla uzun süredir sürdürülen çalışmalar başarıyla neticelendi.

BTC Türkiye kesimi işletmesini %99’un üzerinde verimlilik , dünya standardında Sağlık & Emniyet, Çevre ve Sosyal duyarlılık anlayışıyla başarılı bir şekilde yürüten BIL, işletme çalışmalarında muhtemel her türlü acil durum için hazırlıklarını geliştirerek sürdürüyor. Acil Durum Yönetim Sistemi kapsamında, karada ve denizde muhtemel yangın, petrol dökülmesi ve olası her türlü kaza ihtimaline karşı yürütülen çalışmalar, ekip ve ekipmanların sürekli iyileştirilmesi, gerçekçi tatbikatlarla uygulama yeteneklerinin test edilmesi ve geliştirilmesi gibi geniş bir çerçevede kesintisiz devam ettiriliyor.

“Sürekli eğitim ve gelişim” sloganıyla yürütülen çalışmalarda, yakalanan yüksek seviyenin tescil edilmesi amacıyla girilen süreçte, uzun ve zorlu bir hazırlık - eğitim döneminin ardından, tüm BIL itfaiye ekibinin NFPA sertifika testlerinden başarı ile geçmesiyle mutlu sona ulaşıldı.

Sertifika sınavlarından başarıyla geçen BIL itfaiye ekibi, başta Genel Müdürümüz İbrahim PALAZ olmak üzere, şirket üst düzey yöneticilerimiz tarafından tebrik edildi. BTC Co şirketinin, Azerbaycan ve Türkiye üst yönetimlerinden birçok yetkili de gönderdikleri kutlama mesajlarıyla başta itfaiye ekibi olmak üzere tüm BIL çalışanlarına övgüler yağdırdı.