Eğitime Desteğimiz Sürüyor - Sürecek

Botaş International Limited – BIL’in sosyal sorumluluk kapsamında gerçekleştirdiği eğitime destek çalışmaları devam ediyor.

Geçen yıl Ceyhan Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu'nun yenilenmesini sağlayan BIL, bu öğretim yılında da Ceyhan Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu öğrencilerinin sağlıklı, temiz ve nezih bir ortamda eğitim görmeleri çalışmalarına öncülük etti. Fiziki şartlarında çeşitli problemleri bulunan ve bakımsızlıktan adeta harabe bir görünümde olan Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu, BIL’in sağladığı maddi destekle nezih bir eğitim yuvası haline geldi.

Kendi öz kaynaklarından sağladığı desteğin yanında okula, AKUT ve Filli Boya kurumlarının yaptıkları boya desteğinde de koordinasyon ve organizatörlük rolü üstlenen BIL, Ceyhandaki birçok okulun da iç-dış boyanmasını sağlamış oldu.

Okulun yenilenmesinin ardından 2011 – 2012 öğretim yılı açılışı, Ceyhan Kaymakamı Sayın Gürbüz KARAKUŞ ve BIL Genel Müdürü İbrahim PALAZ tarafından gerçekleştirildi. Açılış töreninde konuşan Palaz şunları söyledi:
“Ceyhan, bizim için, Türkiye için, dünya için çok önemli bir merkez. Bizler, bu topraklardan, dünya petrollerinin %3’lük kısmının uluslararası pazarlara ulaştırılmasını sağlıyoruz. Bu, petrol dünyası için önemli bir rakam.
Çok şükür ki, böyle önemli bir merkezde, eğitime gönül vermiş deneyimli ve çalışkan bir kaymakamımız başımızda. Bizlerin sağladığı maddi destek elbette önemli ancak, bu desteğin projelendirilmesi ve en doğru yerde kullanılmasını sağlamak işin en önemli boyutu ve bunu Sayın Kaymakamımız en güzel şekilde gerçekleştiriyor.
Bu bizim ilk desteğimiz değil, son da olmayacak. İstiyoruz ki bizim çocuklarımız, en güzel şartlarda ve en iyi şekilde yetişsinler. Okula geldiklerinde kafalarında eğitim ve öğretim dışında en azından fiziki şartlar açısından herhangi bir sorun olmasın.”

Ceyhan Kaymakamı Sayın Gürbüz KARAKUŞ da konuşmalarında Genel Müdür Palaz’ın şahsında tüm BIL çalışanlarına ve eğitime destek veren hayırseverlere teşekkür etti. Kaymakam Karakuş, günün anısına katkıda bulunanlara birer plaket sundu.