BIL Van’a Yardım Elini Uzatıyor

Deprem Van’ı vurdu
Biz yüreklerimizden vurulduk.
Deprem yıktı
Biz elbirliğiyle yapacağız.

Deprem - depremler ve sonrasında üzerine çöken ağır kış şartlarıyla yaşam oldukça zor deprem bölgesinde. Devlet ve milletçe yaraların sarılması, acıların paylaşılmasında gösterilen çaba, duyarlılık, milletçe yekvücut olmanın ve geleceğe umutla bakabilmenin göstergesi.

Bizler de BIL olarak, çalışanlarımızın kişisel yardımlarını, çeşitli vasıtalarla deprem bölgesine ulaştırmalarının yanında, özellikle bölgede en önemli ihtiyaç olan barınma sorununun çözümüne katkı sağlamak amacıyla, konteyner ve prefabrik konut bağışında bulunuyoruz.

İşletme sahalarında yaptığımız düzenlemelerle boşa çıkardığımız konteynerlar, içerisindeki eşyalarla birlikte depremzedelere ulaştırıldı. Erciş sahra hastanesi bahçesinde konuşlandırılan üç konteynerimiz sağlık çalışanlarının barınma ihtiyacını karşılarken, diğerlerinden bir kısmı Başbakan Yardımcımız Sayın Beşir ATALAY’ın açılışını yaptığı Alkanat Konteyner Kentte, bir kısmı da köylere dağıtılmış durumda.

Ceyhan Deniz Terminali kamp sahasında bulunan, her biri yaklaşık kırk metrekare büyüklüğündeki 60 adet prefabrik konut içerisindeki  tüm eşyalarla birlikte depremzedeler için Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığına bağışlandı. Başkanlık, konutların deprem bölgesine nakledilmesi çalışmalarını yürütüyor.

Gün yardımlaşma günü
Gün dayanışma günü
Gün kardeşçe yekvücut olma ve birbirimizin dertleriyle dertlenme günü.

BIL ailesi olarak, ülkemiz adına yürüttüğümüz işletme çalışmalarındaki gayret ve dikkatimiz yanında, milletçe yaşadığımız bu büyük felaketin üstesinden gelme konusunda da göstereceğimiz gayret ve fedakarlıklar artarak devam edecektir.

Yardım çalışmalarımızın yerine ulaştırılmasında bize tam destek veren başta Adana ve Kahramanmaraş Valilikleri, Ceyhan ve Andırın Kaymakamlıkları olmak üzere, tüm kurum ve kuruluşlara da teşekkür ediyoruz.