Ceyhan Eğitim Hamlesine Desteğimiz Sürüyor

Yıllardır herhangi bir bakım – onarım görmediği için harabeye dönen Ceyhan Cengiz Topel İlköğretim Okulu ve 23 Nisan İlköğretim Okulu BIL'in katkılarıyla yenilendi.

2011 – 2012 öğretim yılı başında Fevzi Çakmak İlköğretim okulunun yenilenme sonrası açılış töreninde Genel Müdürümüz Dr. İbrahim PALAZ; “Eğitime verdiğimiz bu destek ilk değil son da olmayacak” demişti. Sosyal sorumluluk anlayışımızdaki süreklilik ve kararlılığın vurgulanması olan bu ifade, Ceyhan Cengiz Topel ve 23 Nisan İlköğretim okullarının yenilenmesiyle yeni bir aşama kaydetti.

Mahalle muhtarının ifadesiyle “1964 yılında yapılan okula kırk yıldır bir çivi bile çakılmamıştı.” Ceyhan Kaymakamı Sayın Gürbüz Karakuş liderliğinde yürütülen eğitim hamlesinin bir basamağı olarak okullar, BIL’in katkılarıyla yenilendi. Harabe bir görüntüden modern bir eğitim yuvasına dönüştürülen okullar Genel Müdürümüz İbrahim Palaz ve Ceyhan Kaymakamı Sayın Gürbüz Karakuş'un katıldıkları törenle tekrar eğitim ve öğretime açıldı.

Kaymakamlık mehter takımının mini konseriyle başlayan törende öğrenciler halk oyunları gösterisi sergiledi. Öğretmen, öğrenci, veli herkesin yüzünün güldüğü törende yaptığı konuşmada Genel Müdürümüz İbrahim Palaz:

“ Bizler BIL olarak dünyanın gözü önünde ve dünya standartlarında bir işletmecilik yapıyoruz. 1076 kilometrelik bir hat üzerinde yaptığımız bu çalışmalarda, şirketimizin kalbi Ceyhan’da atıyor. Ceyhan bizim için çok önemli, ülkemiz için çok önemli, dünya için çok önemli. Ülkemizin belirlediği enerji koridoru olma hedefinin ilk adımları olan Kerkük ve BTC boru hatlarından, dünya petrol ticaretinin %3’ünün geçebileceği kapasite mevcut. Bu, petrol üreticisi olan birçok ülkenin üretim kapasitesinin üzerinde bir rakam. Gelecek yıllarda yeni projelerle bu topraklar çok daha büyük yatırımlara ev sahipliği yapacak. Bu gelişmeler ancak iyi eğitimli insan kaynağı ile gerçekleştirilebilir.
Bu Ceyhanda bizim yenilediğimiz dördüncü okul. Hattımız güzergahında, 35 ilçe, 330 köyden geçiyoruz ve önümüzdeki dönemde imkanlarımız ölçüsünde buralara da hizmet götürmeyi hedefliyoruz. Belirttiğim gibi Ceyhan bizim kalbimizin attığı yer ve buradaki çalışmalarda ciddi mesafeler alınmış olduğunu görmek, yenilenme ihtiyacı olan okul sayısının azaldığına şahit olmak büyük mutluluk.
Tekrar ifade ediyorum bu ilk değil son da olmayacak. Bizim için en büyük ödül, öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin, velilerimizin gözlerindeki bu ışıltıyı mutluluğu görebilmektir”
şeklinde konuştu.

Genel müdürümüzün ardından kürsüye gelen Ceyhan Kaymakamı Gürbüz Karakuş, eğitim ve öğretimin önemi ve bu çerçevede yürüttükleri eğitim hamlesi hakkında bilgi verdi. Katkılarından dolayı Genel Müdürümüze ve tüm BIL ailesine teşekkürlerini sunan Karakuş Genel Müdürümüze bir plaket takdim ettiler.

Genel Müdürümüz İbrahim Palaz da Sayın Kaymakamımıza, bizleri doğru işlere yönlendirme konusundaki liderliği ve hizmetlerine bir teşekkür olarak plaket sundular.

Tören okulların gezilmesi ve ikramlarla sona erdi.