CMT’de Tahliye Tatbikatı

Acil Durum Tahliye Tatbikatı Ceyhan Deniz Terminalinde yapıldı.

Sektörel hassasiyetlerimiz dolayısıyla canlı tuttuğumuz, sürekli eğitim ve tatbikatlarla güçlendirdiğimiz muhtemel kaza ve risk durumu hazırlıkları kapsamında Acil Durum Tahliye Tatbikatı tüm çalışanlarımızın katılımıyla Ceyhan Deniz Terminalinde gerçekleştirildi.

16 Şubat 2012 günü saat 11.00’de, Ceyhan Deniz Terminali idari binalarında alarmların çalmasıyla başlayan tatbikatta, tüm çalışanlarımız, daha önce defalarca eğitim ve uygulamalarda pekiştirildiği şekilde ivedilikle toplanma noktalarına gitti. Burada yapılan sayımlar, insan kaynakları ve güvenlik birimlerinden alınan kayıtlarla karşılaştırılarak teyit edildi.

İtfaiye ekiplerinin binalarda yaptıkları kontrollerin ardından tatbikat sona erdi.

Tatbikatın ikinci aşaması saat 14.00’de tank sahası bölgesinde yapıldı. Aynı şekilde Red Zone bölgesi alarmlarının çalmasıyla toplanma noktasına akın eden personelin sayımı yapılarak kimsenin tehlike bölgesinde kalmadığından emin olundu. İtfaiye birliklerinin kontrolleri sonrası normal çalışma düzenine geri dönüldü.

Toplanma noktalarında tatbikata katılan tüm çalışanlara hitabeden Acil Durum Müdahale Müdürlüğü yöneticileri, gösterilen hassasiyet dolayısıyla teşekkür ederken şunları ifade ettiler; “Her zaman hazır olmalıyız ve çok şükür hazır durumdayız. Önceliğimiz her zaman olduğu gibi kimsenin bir zarar görmemesi ve bildiğimiz doğru şeylerin her zaman ve her durumda bugün olduğu gibi doğru şekilde uygulanmasıdır. Hazırlıklarımız sürekli gelişen şekilde devam edecektir.”