BIL İlköğretim Okulu İnşaatına İnceleme Ziyareti

BIL Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mehmet Atıf ÇAY, Kahramanmaraş’ın Andırın İlçesine bağlı Altınyayla Köyü’nde yaptırılmakta olan BIL İlköğretim Okulunun inşaatında incelemelerde bulundu.

Kahramanmaraş Valisi Sayın Şükrü KOCATEPE’nin daveti üzerine, Genel Müdür Yardımcımız Bülent İNANÇ’la birlikte bölgeye giden Genel Müdür ÇAY, önce Sayın Valiyi makamında ziyaret ettiler. Valilik çıkışında Sayın Vali Genel Müdürümüze, yenileme çalışmalarıyla ‘Yaşayan Müze’ konseptine kavuşan Kahramanmaraş Müzesini gezdirdi.

Müze çıkışında, Andırın ilçesi Altınyayla köyü’nde, şirketimiz kurumsal ve sosyal sorumluluk anlayışı çerçevesinde yaptırılmakta olan sekiz derslikli BIL İlköğretim Okulu inşaatında incelemelerde bulunmak üzere bölgeye hareket edildi. Andırın ilçe erkanı ve köy halkının yoğun ilgisiyle karşılanan heyet, temellerinin atılıp, ilk kat kaba inşaatının yükseltildiği inşaat alanında incelemelerde bulundu.

Basının da ilgi gösterdiği gezide basın mensuplarının sorularını cevaplayan Genel Müdür ÇAY:

“BTC Türkiye Kesimi İşletmesini başarıyla yürüten şirketimiz Botaş International Limited – BIL, işletme çalışmalarında, bölge halkının olumsuz etkilenmemesinin yanında, buralara imkanları ölçüsünde hizmetler sunmaya, sosyal destek çalışmaları yürütmeye gayret ediyor.

Kurumsal ve Sosyal Duyarlılık çalışmalarımızda öncelik olarak, eğitim ve sağlık alanlarını belirledik. Bugüne kadar, başta Ceyhan olmak üzere, boru hattı güzergahında eğitim ve öğretime destek amaçlı projeler yürüttük, okul yenilemeleri yaptık, malzeme ve ekipman desteği sunduk.

Bu projemizle ise, şimdiye kadarki en büyük yatırm çalışmamızı sürdürmüş oluyoruz. BIL olarak ilk kez, yeni bir okul yaptırıyoruz. Bu bizim için bir ilk, ama inşallah imkanlarımız elverir bir başlangıç olur ve güzergahımız üzerinde yavrularımızın geleceğe hazırlandıkları daha nice eğitim yuvaları yapmak bize nasip olur.

Şunu da özellikle belirtmek isterim ki, ihtiyaçları doğru bir şekilde belirleyip karşılamak için çaba sarfeden, bu çerçevede de bizleri doğru yönlendirerek doğru yere doğru işi yaparak, hizmet etme imkanı sunan Başta Sayın Valimiz olmak üzere tüm yöneticilerimize teşekkür etmek istiyorum. İnşallah en kısa sürede okulumuz tamamlanır ve burada hep birlikte açılışını yaparız. Umarım buradan yetişecek olan yavrularımız başta bizim şirketimiz olmak üzere, ülkemizin en seçkin kurumlarında görev alırlar ve ülkemizi geleceğe taşırlar” şeklinde konuştu.

Okul ziyaretinin ardından Genel Müdürümüz M. Atıf ÇAY, Sayın Vali, Andırın Kaymakamı ve bölge yöneticilerini, Geben Kasabası yakınlarında bulunan IPT1 istasyonumuzda kısa bir süre misafir ettiler. Misafirlerin uğurlanmasıyla program sona erdi.