Genel Müdürümüz En Zor ve En Yüksek Noktada

Erzincan Valisi ve Tercan Kaymakamını makamlarında ziyaret eden BIL Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Dr. M. Atıf ÇAY, BTC boru hattı Türkiye kesiminin ulaşımı en zor ve en yüksek noktası olan BVT 28: Blok Vana 28 ve çevresinde incelemelerde bulundu.

Göreve geldiğinden bu yana boru hattı güzergahının çeşitli noktalarına geziler düzenleyen Genel Müdür Çay, Erzincan bölgesinde incelemelerde bulundu. Erzincan’a gelişlerinde, Yönetim Kurulu Üyeleri Murat Karapınar ve Bülent İnanç’la birlikte Vali Sayın Selman YENİGÜN’ü makamında ziyaret ettiler. Valiliğin ardından, Genel Müdür Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi Bülent İnanç’la birlikte, Tercan Kaymakamlığını ziyaret edip, boru hattında yapılacak çeşitli çalışmalarla ilgili görüşmelerde bulundular.

Ziyaretinin ikinci gününde BTC boru hattı Türkiye bölümünün en yüksek ve ulaşımı en zor bölümü olan blok vana 28 bölgesine geçen Çay, güvenlikle ilgili iyileştirme çalışmalarının yapıldığı BVT30 civarında da incelemelerde bulundu.

Blok vana gezilerinin ardından, boru hattının 383. kilometresi bölgesinde, heyelan nedeniyle risk oluşan ve güzergah değişikliği çalışmalarının devam ettiği bölgeye geçtiler. Çalışmaları yerinde gözlemleyen Çay’a çalışmalarla ilgili brifing verildi. Burada yaptığı açıklamada Genel Müdür Çay şunları söyledi:

“Göreve geldiğimiz günden itibaren işletmesini yaptığımız boru hattını yakından tanımak ve çalışmaları yerinde incelemek üzere fırsat buldukça güzergah üzerinde çeşitli noktalara bizzat gitmeye çalışıyoruz. Hatta, dönem dönem güzergah üzerinde düzenli kontrol yürüyüşleri yapan ekiplerimize katılarak hat üzerinde yürüyüşler gerçekleştiriyoruz. Bugün de kış dönemlerinde ekiplerimizin ulaşmakta güçlük çektikleri BVT28 ve BVT30 bölgelerine giderek şartları yerinde görme imkanı bulduk.Bu çalışmalarımızı kış şartlarında da imkanlar ölçüsünde devam ettireceğiz. Hattımızın her noktasında çalışan tüm ekip arkadaşlarımızla omuz omuza işletme çalışmalarımızdaki başarımızı inşallah daha iyi noktalara taşıyacağız.”