İTÜ'lü Petrol Mühendisi Adayları CMT'deydi

İstanbul Teknik Üniversitesi, Petrol ve doğalgaz Mühendisliği Bölümü öğrencileri, Ceyhan Deniz Terminaline teknik gezi düzenlediler.

5 Mayıs 2013 Pazar günü CMT'ye gelen öğrencilere, BTC Türkiye kesimi işletme faaliyetleri ve işletme faaliyetlerinde emniyetli çalışma prensipleri konularında bilgiler verildi.

BIL Basın Sorumlusu Hüseyin SAĞIR ve BTC Şirketi Ceyhan Deniz Terminali temsilcisi Namık Kemal ERLER tarafından organize edilen programa, kendileri de aynı bölümden mezun olan CMT kontrol odası sorumlusu Ali ÖZDEMİR ve laboratuvar sorumlusu Tuğfan COŞKUN da iştirak ettiler.

İşletme sahaları güvenlik kurallarının anlatıldığı sunumun ardından BIL Tanıtım filmi izletilen öğrencilere, kendisi de bölümde dışarıdan ders veren, BTC saha temsilcisi Namık Kemal ERLER bir sunum yaptı.

Tank sahası, Laboratuvar, CMT Kontrol odası ve Jetty Kontrol odasını içeren detaylı bir saha turu ve yerinde anlatımlarla derinleşen konularda, petrol ve doğalgaz mühendisi adayı olan öğrencilerin ilgisi dikkate değerdi.

Saat 09.30'da başlayan ziyaret programı 15.30'da sona erdi. Öğrencilere CMT yemekhanesinde öğle yemeği ikram edildi.