BIL, IPETGAS 2013 Kongresinde

15–17 Mayıs 2013 tarihlerinde, Ankara’da gerçekleşen, 19. Uluslararası Petrol ve Doğalgaz Kongre ve Sergisi, IPETGAS 2013’e sponsor olarak destek veren BIL, kongrede Sağlık & Emniyet, Çevre tecrübeleri paylaşımlarında bulundu.

Petrol Endüstrisi’nde çalışanların ve akademisyenlerin bilgilerini güncellemek, deneyimlerini paylaşmalarını sağlamak, politikacılar ve üst düzey bürokratların Türkiye ve yakın coğrafyasının petrol ve doğal gaz potansiyeli ile enerji arz güvenliğine ilişkin konuları tartışmak için profesyonel bir ortamda bir araya gelmeleri amacıyla düzenlenen kongre, “Enerji Köprüsü Türkiye” hedefine de doğrudan katkı sağlıyor.

BIL, sponsor olarak desteklediği kongrede bu yıl, “Petrol Endüstrisinde Çevre ve İş Güvenliği” başlıklı oturumla iz bıraktı. Sağlık & Emniyet ve Çevreden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Bülent İNANÇ’ın öncülüğünde hazırlanan oturumun başkanlığını da yine Sayın İnanç ve TPAO’dan Bahadır Ekizer yürüttüler. “ Sağlık & Emniyet için Liderlik ve Sorumluluk” başlıklı bir de sunum yapan Doç Dr. Bülent İnanç, yedi yılı aşkın süredir devam eden BTC Türkiye kesimi işletme faaliyetlerinde, Sağlık & Emniyet ve Çevre duyarlılıklarında geçilen aşamaları canlı örnekler üzerinden anlatırken, ülkemizin ciddi anlamda ilerlemesi gereken bu alanda, kalıcı izlerin, ahlak haline gelecek duyarlılıkların ancak, kurumların liderleri tarafından benimsendiği, bizzat uygulandığı ve takip edildiği durumlarda mümkün olduğunun altını çizdi.

Oturumu izleyen Genel Müdürümüz Dr. M. Atıf ÇAY ve Teknik Direktörümüz İsmet GÜRCAN’ın katılımları, sunum başlığının adeta canlı uygulamasını oluşturdu. Tüm konuşmacıların sunumlarında atıflarda bulundukları sunum oldukça ilgi topladı.

Oturum sonunda, tertip heyeti adına sunum yapanlara katılım belgelerini Genel Müdürümüz Atıf Çay takdim ettiler.