BIL’de Bayrak Değişimi


BOTAŞ International Limited Genel Müdürlüğüne Dr. Erdoğan TOZAN atandı.

TOZAN, görevi Dr. Mehmet Atıf ÇAY’dan devraldı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığının ataması ile göreve gelen Dr. Erdoğan TOZAN, Ceyhan Deniz Terminali’nde Dr. M. Atıf ÇAY tarafından karşılandı.
Genel Müdürlük makamında kısa bir sohbetin ardından, devir teslim töreni gerçekleştirildi.
Dr. Mehmet Atıf ÇAY yeni Genel Müdürümüze çiçek takdim ederken; “ Sayın Genel Müdürümüzü çiçeklerle karşılıyoruz, kendilerine hoş geldiniz diyor ve görevinde başarılar diliyoruz. Buralar, millet – memleket adına hizmet üretme imkanı olan makamlar. Böyle bir fırsatı bulduğum için Rabbime şükrediyor ve bu bayrağı Sayın Genel Müdürümüz Dr. Erdoğan TOZAN’a devrediyor, hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Genel Müdür Dr. Erdoğan TOZAN; “Arkadaşlar, Bugün bir bayrak değişimi için buradayız. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nın güzide kuruluşlarından Botaş International Limited, BTC Hampetrol Boru Hattı işletmecisi olarak haklı bir gurura sahip. Yaptığı hizmetlerle uluslararası enerji ticaretininönemli figürleri arasında yer aldı. Bu hizmetlerde BIL ekibi olarak herbirinizin büyük katkıları var. Sayın Genel Müdürümüz Mehmet Atıf Bey de bu ekibin lideri olarak sizlere öncülük etti. Şimdi de aldığı bayrağı bizlere devrediyor. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Bizler de Sayın Enerji Bakanımızın ülkemize hizmet koşusunda kendilerine ayak uydurarak, aldığımız bayrağı hedefine ulaştırma gayreti içerisinde olacağız. Sayın Cumhurbaşkanımızın ilan ettiği 2023 vizyonuna ulaşma hususunda, dış güçlerin yerli işbirlikçilerinin ihanetlerine fırsat vermeden, ülkemizi muasır medeniyet seviyesinin üzerine hep birlikte çıkaracağız. Bir ekip ruhu içerisinde, adalet, liyakat ve hizmet aşkı ileAtıf Beyden devraldığımız bu görevi hep birlikte devam ettireceğiz. Tekrar Sayın Genel Müdürümüze teşekkür ediyor ve bu plaketi kendilerine takdim ediyorum." şeklinde konuştu.

Plaket takdiminin ardından Genel Müdür Tozan, Sayın Çay’ı kapıya kadar uğurladı.