Heydar Aliyev Teknik ve Mesleki Anadolu Lisesi Öğrencileri CMT Ziyareti

Ceyhan Heydar Aliyev Teknik ve Mesleki Anadolu Lisesi, Kimya Teknolojisi Alanı Petrol-Petrokimya dalı 11/A sınıfı öğrencileri, Ceyhan Deniz Terminalimize (CMT) teknik gezi düzenlediler.

13 Nisan 2017 Perşembe günü CMT'de gerçekleştirilen ziyarette öğrencilere, Bakü Tiflis Ceyhan (BTC) Ham Petrol Boru Hattı (HPBH) Türkiye kesimi işletme faaliyetleri ve işletme faaliyetlerinde emniyetli çalışma prensipleri konularında bilgiler verildi. BIL Kamu ve Halkla İlişkiler Müdürü Hüseyin SAĞIR ve ekibi tarafından organize edilen programa, Kara Operasyonu Süpervizörü Metin MADEN ve Sağlık, Emniyet ve Çevre (HSE) Uzmanı Murat TAT iştirak ettiler.

İşletme sahaları güvenlik kurallarının anlatıldığı sunumun ardından BIL Tanıtım filmi izletilen öğrencilere; Metin Bey ile Murat Bey, boru hattının pompalanmasından, basıncından ve olası bir durumda hattın nasıl kontrol altına alınacağından bahsettiler. Tank sahası, İtfaiye, Jetty  ve Kontrol odasını içeren detaylı bir saha turu ve yerinde anlatımlarla derinleşen konularla, öğrencilerin kafalarındaki sorular yanıt buldu.

Saat 11.00’de başlayan ziyaret programı 15.30'da sona erdi. Öğrencilere CMT yemekhanesinde öğle yemeği ikram edildi.