Tesislerimizde 23 Nisan Şenliği

800 ÇOCUK KATILDI

Sponsorluğunu ve organizasyonunu BTC Şirketinin yaptığı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı şenliği BIL’in evsahipliği ile BIL sosyal tesisleri bahçesinde yapıldı. Coşku içinde geçen şenliğe çevre köylerden 8 okuldan yaklaşık 800 öğrenci, öğretmenler ve velileri katıldı. BIL çalışanlarının da aileleri ve çocuklarıyla katıldığı törende çocuklar doyasıya eğlendiler.
Şenliğe katılan öğrenci ve misafirlere kısa bir hoşgeldin konuşması yapan BIL Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Salih PAŞAOĞLU şöyle konuştu:
Sevgili çocuklar
Ne mutlu bize ki sizi bu mutlu bayram gününüzde bağrımıza basıyoruz, tesislerimizde misafir ediyoruz ve mutluluğunuzu, neşenizi paylaşıyoruz.
Ne mutlu sizlere ki; böylesine önemli bir milli bayramı sizlere hediye eden bir ATA’nın çocukları, bir ülkenin çocuklarısınız, Bayramınızı coşkuyla kutluyorsunuz.
Ve yine Ne mutlu bizlere ki Türküz, bu güzel ülkenin vatandaşlarıyız, ‘Ne Mutlu Türküm Diyene’.
Bu şölene katkı veren herkese teşekkür ediyor, hepinizi öpüyorum

BTC şirketi adına konuşan Joost Boonstra, Türkçe olarak “23 Nisan Çocuk Bayramı Kutlu Olsun, Hoşgeldiniz çocuklar” diye başladığı konuşmasında BTC boru hattı hakkında bilgiler verdi.
Çevre köylerden çocukların tesislere ulaştırılmasıyla saat 12.00 sularında başlayan şenlik saat 17.00 de çocukların uğurlanmasıyla sona erdi. Tesislere BIL servis araçlarıyla, güvenli bir şekilde taşınan çocuklar, gün boyu eğlencenin ardından yorgun ama mutluluğun tebessümü yüzlerinde sürpriz hediyelerle evlerine döndüler.