Teknik Genel Müdür Yardımcımız Değişti

BTC Şirketi’nin teklifi ve BIL Şirketi’nin mutabakatı ile ataması yapılan Teknik Birimlerden Sorumlu BIL Genel Müdür Yardımcılığını yürütmekte olan Douglas FEHR görevini Erin FORD’a devretti.
5 Aralık 2007 günü Ceyhan Deniz Terminali’nde Sayın Douglas FEHR’in görevini devretmesi ve şirketimizden ayrılmsı dolayısıyla tüm personelin katılımıyla bir tören düzenlendi. Törende Genel Müdürümüz Salih PAŞAOĞLU yaptıkları konuşmada Fehr’in şirketimize katkıları ve  başarılı çalışmaları yanında özellikle de dost ve arkadaş olarak BIL ailesi içerisinde edindiği eşsiz yere vurgu yaptı.Sayın Genel Müdürümüzün konuşma metnini aşağıda bulabilirsiniz.
Ardından çalışanlara bir veda konuşması yapan FEHR: “ Dünyanın neredeyse her yerinde çalıştım. Çok farklı coğrafyalarda, çok farklı ekiplerle birlikte oldum. Bu kadar birliktelik aynı zamanda bu kadar da ayrılık yaşamak demek oluyor. Ama samiyetle söylüyorum ki benim için ayrılması en zor yer Türkiye ve kendilerinden hiç ayrılmak istemediğim takım da sizlersiniz. Sizler gerçekten çok başarılı bir ekipsiniz. Sayın Genel Müdürümüz de gerçek bir lider. Böyle olunca da benim için başarı kaçınılmazdı. Burada olduğum süre içerisinde tüm genel müdür yardımcılarının dost canlısı tavırları ve sizlerin de desteğinizle birçok başarıya imza attık. BTC boru hattı başarılı bir şekilde işlemekte ve işlemeye de devam edecektir. Çünkü burda sizler varsınız. Biz gerçek bir aile olduk ve siz aile bireylerimizin her biriyle dünyanın herhangi bir yerinde birlikte çalışmak görüşmek benim için büyük bir mutluluk ve onur olacaktır.
Sayın Ford da uzun yıllar birlikte çalıştığım ve benim kardeşim kadar yakın olan bir insandır. Görevimi ona devrediyor olmak ta benim için ayrıca güzel ve kendisi de sizlerle çalışacağı için çok şanslı. Hepinize başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından Genel Müdürümüz Sayın Paşaoğlu Douglas FEHR’e bir plaket ve Paşabahçeden işlemeli bir Osmanlı İbriği hediye takdim etti. Akşam da BIL yöneticileriyle veda yemeği yiyen FEHR, tüm yöneticilerle bir bir sarılarak veda etti.

Genel Müdürümüz Sayın Salih PAŞAOĞLU’nun konuşma metni:
Değerli Arkadaşlarım,
Bugün çok değerli bir dostumuzu ve Genel Müdür yardımcımızı, Sayın Douglas FEHR’i; uğurluyoruz. Aynı zamanda Sayın FEHR’in görevine atanarak BIL ailesine katılan Sayın Erin Ford’a hoşgeldin diyoruz. Sayın FEHR, Sangachal’daki başarılı yöneticilik görevinin ardından BIL’de görev almıştı. Sayın Ford ise BTC Projesi’nin Gürcistan bölümündeki  başarılı yöneticilik geçmişini ardından bırakarak BIL’e katılmıştır. Her ikisi de mümtaz bilgi birikimi ve deneyime sahip  mühendis ve yöneticiler olarak bugüne kadar büyük başarılara imza atmışlardır. Bildiğiniz üzere, İşletme Anlaşması-Ek 2 gereği BIL Teknik Direktörü atamaları, BTC Co. tarafından aday gösterilerek ve BIL ‘in mutabakatı ile  yapılmaktadır. Bu kadar değerli kişilerin atamasına mutabık kalmamak  mümkün değildir. Zaman bize Sayın FEHR’in atamasının ne kadar isabetli ve doğru bir karar olduğunu ispat etmiştir. Bu nedenle BTC Co.ya, Sayın FEHR’i bu pozisyona aday gösterdiği için, şükran borçluyuz. BIL, Sayın FEHR ile geçirdiği verimli birbuçuk yıl süresince, liderliğini yaptığı Teknik Direktörlüğün başarılı çalışmalarıyla her zaman gururlanmıştır. Bu başarı öyküsünde çok önemli katkıları bulunan Sayın FEHR her türlü iltifatı hak etmektedir. Doug ekibini çok iyi yönetmekle kalmadı, aynı zamanda sahip olduğu bilgi ve tecrübeyi iş başında onlara aktararak iş başı eğitimi sağlamış  oldu. Ben Doug’ın BIL’in başarısını veya  BTC  Co.’ nun başarısını   hedeflemekten ziyade  BTC Projesinin başarısını hedeflediğine inanıyorum. Hepimiz bu projenin başarıya ulaşması için çalışıyor, katkıda bulunuyor ve bundan gurur duyuyoruz. Çünkü biliyoruz ki, BTC Projesi’nin başarısı BIL’in, MEP Katılımcılarının, Azerbaycan, Gürcistan ve Türkiye’nin başarısıdır. Erin’in de aynı hedefe ulaşma yolunda çalışacak ve başarılı olacağına inanıyorum.
Son olarak, Doug’ın kalplerimizde mükemmel kişiliğiyle özel bir yere sahip olduğunu, bir arkadaş olarak onu çok sevdiğimizi ve çok özleyeceğimizi belirtmek isterim. Umarım gelecekte de Türkiye’de, Houston’da veya dünyanın herhangi biryerinde tekrar görüşme şansımız olur. Kendisine sevgili ailesiyle birlikte mutlu, sağlıklı ve uzun bir yaşam  dilerim.

Salih PAŞAOĞLU
Genel Müdür