Amerikan Temsilciler Meclis Heyeti Ziyaret

Sn. William SHUSTER başkanlığındaki Amerikan Temsilciler Meclis Heyeti, Sn. Adana Amerikan 2. Konsolosu Leyla ONES ve Ankara Amerikan Büyük Elçiliği, Enerji Yetkilisi Sn. Rebecca NEFF 12 Ocak 2008 tarihinde tesislerimize ziyarette bulundu. Ziyarete Ceyhan Kaymakamı Sayın Ayhan BOYACI, Yumurtalık Kaymakamı Sayın Hasan KÜRKLÜ, Botaş Ceyhan Bölge Müdürü Sayın Fuat TÜLÜCE ve BP Türkiye İletişim Müdürü Sayın Murat LECOMPTE da katıldılar.
Amerikan Kongresi’nde Türkiye Dostluk Grubu üyesi ve aynı zamanda Azerbaycan Dostluk Grubu Eşbaşkanı olan William SHUSTER başkanlığındaki heyetin ziyareti Botaş International Ltd. Genel Müdürü Sayın Salih PAŞAOĞLU’nun BTC Projesi Faaliyetleri, Bölgesel Enerji Merkezi Olarak Ceyhan’ın Geleceği ve  Kerkük-Yumurtalık Boru Hattı ile ilgili yaptığı sunumla başladı. Daha sonra BP Türkiye İletişim Müdürü Sayın Murat LECOMPTE ise ziyaretçilere BTC boru hattının kapasite arttırımı çalışmalarına yönelik bilgi verdi.

BTC projesinin bölge için önemi hakkında görüşlerini ifade eden heyetin ziyareti, BTC İskelesi Kontrol odasında yaptıkları incelemeler ile sona erdi.