BIL Acil Durum Ekip ve Ekipmanı AB’ye Girdi

BIL Acil Durum ekibi, Avrupa Birliği projesi çerçevesinde yürütülen eğitim programında, Petrol Yayılımı Müdahale Ekipmanının tanıtımını yaptı ve çalışmalarını küçük çaplı bir tatbikatla katılımcılara tanıttı.

Hollanda’nın  yürüttüğü ve Çevre ve Orman Bakanlığının organize ettiği, Avrupa Birliği MATRA Katılım öncesi Projeler Proğramı çerçevesinde “Kasten ve Kaza Sonucu Oluşan Deniz Kirliliği ile Mücadele” konulu Eğitim semineri 9-10 Nisan tarihlerinde 30 kişilik bir gruba Adana’da düzenlendi. Çevre Bakanlığından ve muhtelif devlet ve özel sektör birimlerinin çalışanlarından oluşan katılımcı gruba, Dr. Ing. W. Koops tarafından verilen teorik eğitim Adana valiliğinde gerçekleştirildi.

Eğitimin en önemli kısmını oluşturan, ekipmanların tanıtımı ve çalışma sistemlerinin gösterilmesi aşaması, BIL Acil Durum Müdahale Müdürlüğü Ekibinin liderliğinde CMT'de gerçekleştirildi. Katılımcılara ekipmanların çalışması ve petrol yayılımına müdahale konusunda bilgi veren ekip büyük beğeni topladı.

BIL’in konu hakkındaki uzmanlığı ve hazırlığını büyük beğeniyle karşılayan Hollandalı Eğitmen Koops “ Böyle bir ekibin Adana’da olması bölge için büyük şans, geleceğinize güvenle bakabilirsiniz” şeklinde konuştu.